Четвер, 2024-06-20, 16.45.55
 Меню сайту
Послуги МНВК

Курси водіїв


Наше опитування
Чи хочете ви бачити наш сайт в розробці
Всього відповідей: 6

Золотоніський міжшкільний навчально-виробничий комбінат

Золотоніський міжшкільний навчально-виробничий комбінат був створений райкомом Компартії України та виконкомом районної Ради народних депутатів 13 квітня 1978 року Постанова №166.

Причиною створення МНВК була потреба забезпечення випускників міста робітничими професіями. В МНВК здійснюється завершальний етап трудової підготовки старшокласників і забезпечується багатопрофільність трудового навчання.

Міжшкільний навчально-виробничий комбінат розміщувався в приміщеннях сш. №2 та №3.

З допомогою базових підприємств (швейна фабрика, меблева фабрика, ремонтно-механічний завод, фабрика ім. Л. Українки, ПМК-231, АТП-17166, РайСТ) було створено навчально-матеріальну базу, яка відповідала навчальним програмам підготовки робітників. Це і навчальні автомобілі, електрифіковані стенди, деревообробні та металообробні  верстати, швейні промислові машини, комп’ютери, електричні плити.

У перші роки існування комбінату було відкрито 8 профілів:

– водій автотранспортних засобів категорії «С»;

– швейна справа;

– художня вишивка;

– радіотелеграфія;

– деревообробка;

– металообробка;

– торгівельна справа;

– кіномеханіки.

На них навчалося 372 учні, із них 93 водії категорії «С». Також працювали гуртки по деревообробці «Столяр-конструктор» та по автосправі «Юний автомобіліст».

В наступні роки були створені профілі будівельна справа, медичне обслуговування, кулінарія. При появі в комбінаті комп’ютерної техніки був відкритий профіль «Оператори електронно-обчислювальних машин».

Усі профілі трудового навчання були забезпечені кваліфікованими вчителями та майстрами, які були направленими базовими підприємствами.

Під час занять та після уроків на «продуктивній праці» учні виготовляли продукції на замовлення підприємств: швейна фабрика – рушники, рукавиці; фабрика ім. Л. Українки – рушники, сорочки, одяг для новонароджених; меблева фабрика – табуретки, рамки для вуликів.

За виконану роботу діти отримували заробітну плату.

У 1989 році МНВК було переведено у приміщення колишньої сш №4 за адресою вул. Садовий проїзд, 10.

У вересні 1995 року Золотоніський МНВК один із перших комбінатів у Черкаській області отримав ліцензію для надання освітніх послуг.

З 1993 року по 1998 рік в навчально-виробничому комбінату проводяться платні послуги на профілі торгівельного обслуговування. Усі підприємці міста та району пройшли відповідну підготовку.

З 1996 року почали впроваджуватись платні послуги для підготовки водіїв транспортних засобів категорії «А» (мотоциклісти).

З 2004 року платні послуги по підготовці водіїв автотранспортних засобів категорії «В» (легковий автомобіль) та операторів комп’ютерного набору.

За час існування МНВК учні неодноразово ставали призерами обласних та Всеукраїнських олімпіад.

Так учні 11 класу профілю автосправа були призерами обласних змагань з практичного водіння автомобіля в 1985 році. Учениця профілю художня вишивка Ольяненко Наталія в 1986 році була учасницею виставки досягнень народного господарства, де була нагороджена медаллю. В 1984 році учень профілю металообробка Соколенко Андрій зайняв І місце на обласній олімпіаді та посів ІІ почесне місце на Всеукраїнській олімпіаді з трудового навчання. В 1985 році Сандига Сергій учень профілю металообробка зайняв ІІ місце на Всеукраїнській олімпіаді з трудового навчання. В 1996 році учениця профілю швейної справи Сердюк Олена на Всеукраїнській олімпіаді з трудового навчання зайняла ІІ почесне місце.

На сучасному етапі комбінат переживає не найкращі часи, тому що із введенням профільного навчання в загальноосвітніх школах різко скоротилася кількість учнів. Із усього різноманіття існуючих профілів залишилося лише три: водії автотранспортних засобів категорії «С», оператори комп’ютерного набору, торгівельне обслуговування.

За 34 роки існування Золотоніського міжшкільного навчально-виробничого комбінату було випущено близько 6 тисяч випускників, які отримали робітничі професії, із них близько 2 тисяч водіїв транспортних засобів різних категорії.

Форма входу
Гість (Гість)
ID:
0

Вы:

Группа:
Гості

IP:
44.221.73.157
Друзі сайту

Золотоніський міський відділ освіти

Шполянський МНВК

Золотоніська ЗОШ №3

Золотоніська ШІТ №2

Золотоніська гімназія            ім. СкляренкаКурси операторів комп'ютерного набору


МНВК © 2024 Створити безкоштовний сайт на uCoz