Понеділок, 2018-04-23, 22.25.37
 Меню сайту
Послуги МНВК

Курси водіїв


Наше опитування
Чи хочете ви бачити наш сайт в розробці
Всього відповідей: 5
Головна » 2013 » Травень » 30 » Нам 35 років
09.07.21
Нам 35 років

Нам 35 років!

13 квітня 1978 року був заснований Золотоніський міжшкільний навчально-виробничий комбінат, який розташувався у приміщеннях сш №2 та №3. Навчально-матеріальна база, створена на основі швейної і меблевої фабрик, ремонтно-механічного заводу, фабрики ім. Л. Українки, ПМК-231, АТП-17166, райСТ, відповідала навчальним програмам з підготовки робітників. У перші роки було відкрито 8 профілів, за якими навчалися 372 учні, з них 93 - водії категорії "С". Діяли також гуртки з деревообробки "Столяр-конструктор" та автосправи "Юний автомобіліст". Пізніше з'явилися інші напрямки: "Будівельна справа", "Медичне обслуговування", "Кулінарія". З появою у комбінаті комп'ютерної техніки був започаткований профіль "Оператори електронно-обчислювальних машин". Під час занять та після уроків учні виготовляли продукцію на замовлення підприємств, а за виконану роботу отримували заробітну плату.

У 1989 році МНВК було переведено до приміщення колишньої сш №4, а у вересні 1995-го він отримав ліцензію для надання освітніх послуг, до речі, один з перших комбінатів у Черкаській області. З 1993 по 1998 рік тут надаються платні послуги на профілі "Торговельне обслуговування", а з 1996 – для підготовки водіїв транспортних засобів категорії "А" (мотоциклісти) і з 2004 – кАтегорії "В" (легковий автомобіль) та операторів комп'ютерного набору.

За час існування нашої установи учні неодноразово ставали призерами обласних та всеукраїнських олімпіад. Так, у 1985 році учні 11-го класу профілю "Автосправа" були призерами обласних змагань з практичного водіння автомобіля. У 1986-му Наталія Ольяненко ("Художня вишивка") була нагороджена медаллю на виставці досягнень народного господарства. У 1984-му Андрій Соколенко ("Металообробка") зайняв І-е місце на обласній та ІІ-е – на Всеукраїнській олімпіаді з трудового навчання. Через рік Сергій Сандига ("Металообробка"), а 1996-го – Олена Сердюк ("Швейна справа") стали другими на Всеукраїнській олімпіаді з трудового навчання.

На сучасному етапі Золотоніський міжшкільний навчально-виробничий комбінат переживає не найкращі часи, адже із введенням профільного навчання у загальноосвітніх школах різко скоротилася кількість учнів і залишилося лише три профілі: водії автотранспортних засобів категорії "В" і "С", оператори комп'ютерного набору і торговельне обслуговування. Нині у нас навчаються 113 учнів.

Для здобуття професії водія створена необхідна навчально-матеріальна база: кабінети Правил дорожнього руху, будови та експлуатації автомобіля, лабораторії технічного обслуговування забезпечені необхідними наочними матеріалами та обладнанням. Для практичної підготовки у наявності - 3 вантажних та 2 легкових автомобілі. Учні, які навчаються на профілі "Оператор комп'ютерного набору", мають змогу ознайомитися з новітніми інформаційними технологіями, до їхніх послуг – 11 комп'ютерів. Майбутні продавці продовольчих товарів навчаються у кабінеті, обладнаному касовими апарати, вагами та ін. Комбінат має доступ до мережі Інтернет, власну електронну адресу та сайт.

Варто зазначити, що у нових економічних умовах колектив комбінату не тільки не розгубився, а наполегливо почав шукати нові форми організації роботи. Сьогодні з великим задоволенням можемо сказати: ми вижили, вийшли зі скрути і набрали нових обертів та, найголовніше, - не змінили своєї думки про роль такого навчально-виховного закладу в житті молоді. Спробую підтвердити цю думку деякими фактами і цифрами. За 35 років функціонування МНВК його випускниками стали близько 6,5 тис. учнів, лише минулого року – 112 осіб. Звичайно, у нинішніх скрутних економічних умовах молоді нелегко працевлаштуватися на виробництві. Але переконаний: отримана спеціальність їй так чи інакше у житті знадобиться. У комбінаті у вільні години також здійснюється підготовка водіїв з числа дорослого населення. За рахунок цього у 2012 році отримано 106 тис. грн. позабюджетних коштів, які, за рішенням ради комбінату, витрачаються на зміцнення матеріально-технічної бази, ремонт приміщень, придбання автомобілів.

Постійною турботою адміністрації закладу є підвищення майстерності педагогічних працівників, адже від цього залежить рівень знань наших вихованців. Тому проводиться курсова перепідготовка викладачів і майстрів виробничого навчання, які застосовують досвід інших МНВК області та профтехучилищ. Наші працівники беруть безпосередню участь у створенні матеріально-технічної бази, виготовленні наочності, стендів для лабораторій та навчальних кабінетів. На уроках таких спеціалістів, як Віктор Гусак, Алла Рогатюк, Олександр Шпундра та Юрій Лівий, учні виявляють високий рівень самостійності у вирішенні навчальних і виробничих питань. Ми гордимося тим, що у стінах нашої установи працювала найвизначніша людина за час існування Золотоніського МНВК – заслужений працівник освіти України Володимир Федорович Рогатюк (на фото внизу), який очолював його з 1993 по 2010 рік.

 

І нарешті, дещо про ліцензування. Наш комбінат цю серйозну перевірку витримав успішно. Одержано ліцензії за 3-ма професіями, що дало змогу проводити кваліфіковану підготовку працівників і видавати після закінчення навчання документ державного зразка. Ми вважаємо, що здійснення професійно-технічного навчання учнів загальноосвітніх закладів у навчально-виробничому комбінаті за умови дотримання вимог державних стандартів професійно-технічної освіти можливе і за іншими професіями, а саме: секретар керівника, швачка-кравець, вишивальниця і манікюрниця.

Міжшкільні навчально-виробничі комбінати та подібні їм заклади без особливих фінансових затрат повинні стати центрами профільного навчання та дієвої профорієнтації.

 

Переглядів: 207 | Додав: Wictor | Рейтинг: 5.0/1
Форма входу
Гість (Гість)
ID:

Вы:

Группа:
Гості

IP:
54.80.87.250
Друзі сайту

Золотоніський міський відділ освіти

Шполянський МНВК

Золотоніська ЗОШ №3

Золотоніська ШІТ №2

Золотоніська гімназія            ім. СкляренкаКурси операторів комп'ютерного набору


МНВК © 2018 Створити безкоштовний сайт на uCoz